Web plný inspirace pro Vaše velké věci - vynikající recepty nejen od skvělých šéfkuchařů, návody, tipy a rady. Inspirace, díky které dokážete i z obyčejných věcí udělat pořádně velkou věc pro Vás i Vaše blízké. Vše vyrábíme tak, abyste dokázali vytvořit a prožít velké věci a právě proto Vám přinášíme tento web. Váš Schneider, výrobce kvalitních uzenin. S námi dokážete velké věci!

Najdi inspiraci podle:

facebook

Netradiční párkové lasagne  

Ingredience

Čerstvá rajčata

Pasírovaná rajčata

sůl

koření

lasagne

Minišnajdrovky vídeňské Selection

Bílá cibule

česnek

800 ml mléka

1 PL hladké mouky

sýr Ricotta

nastrouhaný sýr

Postup:

Na přípravu rajčatové směsi potřebujeme jen pár ingrediencí. Na trošce másla si nejdřív opražíme nadrobno nakrájenou bílou cibuli. Následně přidáme na kostky nakrájená rajčata a zalejeme pasírovanými rajčaty. Osolíme a okořeníme podle chuti.

Bílá směs, jinak nazývaná i bešamel, se připravuje stejně jednoduše. Přivedeme k varu přibližně 800 ml mléka. Pridáme 1 PL hladké mouky a celé balení sýru Ricotta. Směs pořádně prošleháme, aby nám nevznikly hrudky. Případně přidáme ještě trošku mouky, když se nám omáčka bude zdát stále řídká.

Když máme omáčky hotové, připravíme si zapékací mísu na lasagne a začneme vrstvit připravené vrstvy. Nejdříve do ní položíme plát lasagní. Pozor, některé se musí před použitím předvářet. Na lasagne dáme rajčatovou směs a na pánvičce opečené párky. Zalejeme je bešamelem. Vrstvy takto postupně opakujeme a ukladáme. Celý proces zakončíme poslední vrstvou lasagní, které polejeme bešamelem a všechno posypeme strouhaným sýrem. Pečeme 50 minut na 180 stupňů.

zpět

Sdílet

Poděl se o tento recept se svými blízkými a přáteli!